SMP1352-005LF
HONG KONG KEEP BOOMING TECHNOLOGY CO.,LIMITED
Contact Now
SMP1352-005LF
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes RF Diodes
Product Status : Active
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Capacitance @ Vr, F : 0.35pF @ 20V, 1MHz
Resistance @ If, F : 1.35Ohm @ 100mA, 100MHz
Voltage - Peak Reverse (Max) : 200V
Supplier Device Package : SOT-23-3
Mfr : Skyworks Solutions Inc.
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power Dissipation (Max) : 250 mW
Diode Type : PIN - 1 Pair Series Connection
Operating Temperature : -65°C ~ 150°C (TA)
Base Product Number : SMP1352
Description : RF DIODE PIN 200V 250MW SOT23-3
Contact Now
RF Diode PIN - 1 Pair Series Connection 200V 250 mW SOT-23-3