SMP1352-040LF
HONG KONG KEEP BOOMING TECHNOLOGY CO.,LIMITED
Contact Now
SMP1352-040LF
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes RF Diodes
Current - Max : 150 mA
Product Status : Active
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Capacitance @ Vr, F : 0.3pF @ 20V, 1MHz
Resistance @ If, F : 1.35Ohm @ 100mA, 100MHz
Voltage - Peak Reverse (Max) : 200V
Supplier Device Package : 0402
Mfr : Skyworks Solutions Inc.
Package / Case : 0402 (1005 Metric)
Power Dissipation (Max) : 750 mW
Diode Type : PIN - Single
Operating Temperature : -65°C ~ 150°C (TA)
Base Product Number : SMP1352
Description : RF DIODE PIN 200V 750MW 0402
Contact Now
RF Diode PIN - Single 200V 150 mA 750 mW 0402