DM388AAAR11
HONG KONG KEEP BOOMING TECHNOLOGY CO.,LIMITED
Contact Now
DM388AAAR11
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : Digital Media System-on-Chip (DMSoC)
Product Status : Active
On-Chip RAM : 640kB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tray
Series : DM38x DaVinci™ Video SOC
Clock Rate : 970MHz
Voltage - I/O : 1.35V, 1.5V, 1.8V, 3.3V
Supplier Device Package : 609-FCBGA (16x16)
Mfr : Texas Instruments
Operating Temperature : 0°C ~ 95°C (TJ)
Package / Case : 609-LFBGA, FCBGA
Interface : I²C, IrDA, Ethernet, McASP, PCI, SD, SPI, UART/USART, USB
Voltage - Core : 1.1V, 1.2V, 1.35V